Дан школе 12.4.2022. године
Митровачка гимназија је најстарија и по својим резултатима најзначајнија образовна установа средњошколског образовања у овом делу Србије, а у њој су знања стицале многе знамените личности.
184 године постојања Митровачке гимназије обележили смо у уторак 12.априла различитим активностима у којима су учествовали наши гости – ученици основних школа.
Основци су имали прилику да виде како изгледа гимназија, да се упознају са гимназијалцима и њиховим професорима, али и да учествују у разним такмичењима која смо за њих организовали.
Такмичење у видео игрицама организовано је у кабинету за информатику. Тимови основних школа такмичили су се у игрици LOL, а пласман је био следећи:
1.место – ОШ Јован Поповић
2.место – ОШ Бошко Палковљевић Пинки
3. место – ОШ Трива Витасовић Лебарник
Такмичење у рецитовању организовано је у кабинету за српски језик и књижевност, а ученици су остварили следећи пласман:
1. место – Ена Боричић из ОШ Јован Јовановић Змај
2.место – Леа Недимовић из ОШ Јован Поповић
3.место – Анђела Црнојакић из ОШ Слободан Бајић Паја
Квиз из енглеског језика одржан је у кабинету за стране језике. Пласман који су ученици остварили је следећи:
1.место – ОШ Јован Јовановић Змај
2.место – ОШ Свети Сава
Турнир у одбојци одржан је у сали за физичко. Пласман је био следећи:
1.место – ОШ Слободан Бајић Паја
2.место – ОШ Јован Јовановић Змај
3.место – ОШ Јован Поповић
Слагалица Митровачке гимназије традиционално је одржана у Свечаној сали школе. Екипе основних школа оствариле су следећи пласман:
1.место – ОШ Добросав Радосављевић Народ
2.место – ОШ Јован Јовановић Змај
3.место ОШ Бранко Радичевић, Кузмин
Поред такмичарског дела, основци су имали прилику да присуствују експериментима из хемије и физике које су наши ђаци са својим професорима спровели у кабинету за хемију и лабораторији за физику.
Такође, у кабинету за логику основци су решавали логичке загонетке које су им гимназијалци припремили заједно са својим професорима.
Све активнсти спроведене су уз помоћ и ангажовање наших сјајних волонтера, који су “посао” домаћина врло озбиљно схватили и потрудили се да нашим гостима посета протекне лепо и у пријатној атмосфери.
Захваљујемо се наставницима основних школа који су довели своје ђаке да виде нашу гимназију и заједно са њима испратили све активности које смо припремили, и надамо се дружењу и следеће године!
слике
прилог Сремске телевизије








