Прелазак на други модел наставе од 27. септембра
По обавештењу Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа која се односи на утврђени модел наставе за школе у одређеним јединицама локалне самоуправе почевши од 27. септембра 2021. године донета је
ОДЛУКА
да се од понедељка 27.9. примењује други модел огранизације васпитно образовног рада за све средње школе на територији општине Сремска Митровица.
Из тог разлога обавештавамо вас да ће настава у Митровачкој гимназији бити организована тако што се одељења деле на две групе, где А група присуствује непосредној настави у школи понедељком, средом и петком, а Б група уторком и четвртком. Осталим данима групе су на онлајн настави по редовном распореду и у реално време. Дакле, у исто време када је једна група у школи на часу, друга група присуствује настави преко Google Meet-a. Ако иста одлука остане на снази и за следећу недељу групе ће заменити дане када су у школи.
Ученици су обавезни да редовно присуствују онлајн часовима.
Свака болест мора се оправдати извештајем надлежног лекара.
